Basenji - o rasie okiem hodowcy 0
Basenji - o rasie okiem hodowcy

Oryginalny wpis pojawił się na naszej stronie 17 lipca 2018. :)

Dzisiaj startuje nowa seria wpisów “Poznajemy rasy psów”. Na pierwszy ogień wzięłam psy, które poznałam dzięki Wam, klientom PupiLu.pl. Zgłosiliście mi, że chcecie je na naszych gadżetach. Była to pierwsza z ras, które się u nas pojawiły. Do rozmowy o Basenji, bo o nich mowa, zaprosiłam Annę Bukowską, właścicielkę hodowli “z Klanu Łobuzów” FCI.

czytaj całość »
Płochacz Niemiecki – Wachtelhund - o rasie okiem hodowcy 0
Płochacz Niemiecki – Wachtelhund - o rasie okiem hodowcy

Do rozmowy o Wachtelhundach zaprosiłam Piotra Kukiera, który z psami VIII gr. FCI związany jest od 2007r., a dokładnie z płochaczami niemieckimi – od 2010r. Pierwsze szczenięta, na układzie hodowlanym, odchował pod koniec 2012r., a z przydomkiem Kukrzysko (FCI) w 2013r. W 2010r. rozpoczął szkolenie psów powierzonych mu przez myśliwych, a od wiosny br. prowadzi Ośrodek Szkolenia Psów Myśliwskich Kukrzysko. Wyszkolił około 40 psów myśliwskich, z czego ok. 3/4 stanowiły wachtelhundy.

czytaj całość »
Buldog Francuski - o rasie okiem hodowcy 0
Buldog Francuski - o rasie okiem hodowcy

Rasa ta ukształtowała się na ziemiach Francji, wzbudzając zachwyt wśród arystokracji. Buldog francuski uznawany jest za niezwykle opiekuńczego, przyjaznego towarzysza rodziny. Czy tak wygląda jego prawdziwe oblicze? Tego dowiemy się z rozmowy z doświadczonym hodowcą, właścicielem 12 buldogów francuskich – Michałem Tarapacz z Hodowli Pontifex Maximus.

czytaj całość »
Owczarek australijski - o rasie okiem hodowcy 0
Owczarek australijski - o rasie okiem hodowcy

Owczarek australijski sprawdzi się świetnie jeśli myślisz o posiadaniu średniej wielkości rasowego psa, który byłby dobrym kompanem na dalekich spacerach i aktywnych wyjazdach. Łatwo się uczył, z entuzjazmem i oddaniem towarzyszy w codziennym życiu. Na spacerach Twój aussie z pewnością przyciągnie zaciekawione spojrzenia, bo trudno przejść obojętnie obok psa takiej urody.

czytaj całość »
Jedna rasa – kilka rozmiarów. Przegląd ras dostępnych w rozmiarze S, M i L 0
Jedna rasa – kilka rozmiarów. Przegląd ras dostępnych w rozmiarze S, M i L

Marzy Ci się pudel, ale nie wiesz, czy chciałbyś mieć puchatą miniaturkę, którą mógłbyś nosić na rękach czy raczej średniego psa dla rodziny? A może nie wyobrażasz sobie, by schylać się do psa? Pudle są jedną z ras, w których psy występują w różnych wielkościach. Przedstawiamy pięć takich przypadków. W niektórych psy różnią się tylko rozmiarem bądź kolorem, inne rodzajem szaty włosowej, jeszcze inne temperamentem.

czytaj całość »
Jamnik - o rasie okiem hodowcy 0
Jamnik - o rasie okiem hodowcy

Jamnik – nazwa oryginalna to Dachshund, Dackel lub Teckel – znany jest od średniowiecza. Jego rodowód wywodzi się od psów gończych, które były wykorzystywane do pracy na i pod ziemią. Jamniki od lat hodowane są w trzech odmianach wielkości – standard, miniatura, króliczy – oraz w trzech odmianach włosa – krótkowłosy, długowłosy, szorstkowłosy. Do rozmowy o tych niewielkich psach myśliwskich zaprosiłam Paulinę Bernaciak hodowcę jamników szorstkowłosych standardowych oraz krótkowłosych miniaturowych z hodowli z Dworu Henryka FCI.

czytaj całość »
Psie nosy do zadań specjalnych 0
Psie nosy do zadań specjalnych

Człowiek udomowił psy, żeby pomagały mu w pracy i towarzyszyły w życiu. Niektóre świetnie nadają się do pasienia, inne są dobrymi stróżami, jeszcze inne najlepszymi obrońcami. Jedną z umiejętności naszych czworonogów jest tropienie. Doskonale wyczulony psi nos pomaga człowiekowi obecnie w poszukiwaniach zaginionych osób, polowaniach czy tropieniu. Przedstawiamy kilka ras psów, które słyną z doskonałego węchu.

czytaj całość »
Chow Chow - o rasie okiem hodowcy 0
Chow Chow - o rasie okiem hodowcy

Chow Chow to rasa, która należy do szpiców i psów pierwotnych. Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z bujną imponującą szatą i niebieskim językiem. Powstała w Chinach i zaklasyfikowana jest do szpiców azjatyckich. Niektórzy uważają, że Chow Chow bywają agresywne i uparte, kiedy inni postrzegają je jako oazy spokoju. Niedawno na pupilu.pl pojawiły się produkty z chowkami. Właśnie dlatego do rozmowy o psach tej niezwykłej rasy zaprosiłam Paulinę Kołodziej, która prowadzi hodowlę Polanda Polonica kennel ZKwP/FCI.

czytaj całość »
Beagle - o rasie okiem hodowcy 0
Beagle - o rasie okiem hodowcy

Beagle to niezwykłe psiaki, które przez swoje umaszczenie czasem nazywa się potocznie „krówkami”. Beagle to rasa myśliwska, która dobrze sprawdzi się na polowaniach, ale także w najróżniejszych psich sportach. Te średniej wielkości psiaki mają mnóstwo uroku i nietrudno się w nich zakochać. Do rozmowy o czworonogach rasy beagle zaprosiłam Grzegorza Tarnowskiego, który prowadzi hodowlę Beaglove zarejestrowaną w FCI oraz ZKwP.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl